Strona główna » Idealna komoda do salonu – czyli jaka?

Idealna komoda do salonu – czyli jaka?

od dev4
komoda

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w domu. Zazwyczaj stanowi centrum spotkań rodzinnych i towarzyskich. Właśnie z tego powodu warto wyposażyć go elegancko i w oryginalnym stylu, nie zapominając rzecz jasna o funkcjonalności. Oprócz wytwornego kompletu wypoczynkowego, który znajduje się w centralnym miejscu salonu, warto zadbać również o meble do przechowywania naszych rzeczy. Dlatego właśnie w poniższym artykule podpowiemy, jak wybrać praktyczną komodę do salonu.

Jaka komoda do salonu? Rozwiązanie ponadczasowe

Komody odgrywają kluczową rolę w salonach od setek lat. To meble, które zawsze jest w modzie. Pierwsza komoda pojawiła się we wnętrzach już kilka wieków temu i od tamtej pory cieszy się niesłabnącą renomą. Jest nie tylko niezwykle pojemna i funkcjonalna, ale jednocześnie odpowiednio dobrana nie będzie zajmować wiele miejsca. Nie tworzy więc efektu przytłoczenia, stając się tym samym ciekawym uzupełnieniem całej aranżacji. Szeroki wybór różnych modeli pozwala natomiast optymalnie dostosować odpowiedni wariant na miarę oczekiwań właścicieli. To opcja nie zwykle ponadczasowa – komody nawet na chwilę nie wyszły z mody, prezentując się nienagannie zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych wnętrzach.

Jaką komodę do salonu wybrać?

Zacznijmy od tego, że najbardziej istotną kwestią podczas wyboru komody do salonu, jest jej budowa. Jeszcze niedawno w naszych domach dominowały komody, które składały się z kilku długich szuflad. Najczęściej chowało się w nich bieliznę stołową oraz inne domowe tekstylia. Obecnie projektanci dają do naszej dyspozycji dużo bardziej wyszukane modele.

Dlatego do wyboru mamy komody z drzwiczkami, które idealnie sprawdzą się jako mebel do przechowywania zastawy stołowej. Dopełnienie stanowią niewielkie szuflady, gdzie oprócz drobnych przedmiotów, może zmieścić się pokaźny komplet sztućców, który zawsze będzie pod ręką, gdy będziemy spodziewać się spontanicznej wizyty przyjaciół lub rodziny. Wygodne i praktyczne komody, można znaleźć na stronie: https://kbfmeble.pl/kategoria-produktu/rodzaje-mebli/komody-rodzaje-mebli/.

Wybór najlepszego modelu komody zawsze zależy oczywiście dopasować do naszych osobistych preferencji. Jednak warto wziąć pod uwagę wskazówkę — zastanówmy się, co będziemy przechowywać w swoich meblach, a także ile mamy miejsca w salonie. To zdecydowanie pomoże nam w doborze najlepszego rozwiązania na miarę naszego salonu.

Najlepsza komoda do salonu — jaki styl mebli?

Coraz więcej osób pragnie wprowadzić do swoich wnętrz nieco nowoczesności. Gdy decydujemy się na komodę, zdecydowanie warto przyjrzeć się również jej stylistyce. Wówczas możemy stworzyć spójną całość wraz z pozostałymi elementami aranżacji naszego salonu.

Jeśli zależy nam na nowoczesnej stylistyce, weźmy pod lupę modele nieco bardziej minimalistyczne. Pozbawione są one okuć oraz dekoracyjnych uchwytów. Najczęściej wykonane zostały z wysokiej jakości płyt MDF o wykończeniu matowym lub w wysokim połysku. Doskonale wpisują się w surowy, ale tym samym funkcjonalny i łatwy do utrzymania w czystości design.

Natomiast miłośnicy wnętrz, które zostały urządzone w stylu retro lub vintage, powinni przyjrzeć się komodom wykonanym z litego drewna. Wnoszą one do wystroju wiele ciepła i poczucia przytulności, które jest tak ważne dla naszego komfortu.

Rustykalne aranżacje uwielbiają ozdobne, mosiężne uchwyty, które podkreślają wysublimowany charakter naszego salonu. Warto pamiętać, że estetyka retro i vintage daje możliwość odnawiania swoich mebli, malowania ich i wyposażania w elementy ozdobne. Wiele osób więc korzysta z zapomnianych mebli swoich rodziców i dziadków, przywracając im nowe życie. W większości przypadków wystarczy poddać je niewielkiej renowacji w celu osiągnięcia zachwycającego efektu, tym samym zapraszając do swojego wnętrza indywidualne, oryginalne i co najważniejsze ponadczasowe rozwiązanie. 

0 Komentarz

Podobne