Strona główna » Kiedy należy udać się do okulisty?

Kiedy należy udać się do okulisty?

od dev4
okulista

Wzrok jest niesamowicie ważny dla każdego człowieka. Oznacza to, że powinieneś dbać o niego najlepiej, jak tylko potrafisz. Jeżeli zauważyłeś, jakiekolwiek zmiany, które nie powinny mieć miejsca to powinieneś czym prędzej udać się do specjalisty. W tym przypadku jest to okulista. W tym artykule dowiesz się, kiedy należy zgłosić się do okulisty i poznasz kilka interesujących informacji dotyczących tego tematu. 

Co świadczy o tym, że powinieneś udać się do okulisty?

Istnieje mnóstwo możliwości tego, co może wskazywać, że powinniśmy udać się do okulisty. Ciężki, więc wskazać jeden główny powód i oznacza to tym samym, że nie wolno lekceważyć żadnych objawów. Poniżej znajdziesz kilka najprawdopodobniejszych przypadłości, po których zauważeniu musisz udać się do okulisty.

1. Odczuwasz suchość oczu

 

Suchość oczu nie jest niczym przyjemnym i może ciągnąć za sobą wiele negatywnych skutków. Te objawy mogą w znacznym stopniu pogorszyć zdolności czytania, czy też korzystania z komputera i telewizora. W ciężkich przypadkach przewlekły zespół suchego oka może powodować bliznowacenie rogówki. Aby to sprawdzić, okulista ocenia oczy pod lampą szczelinową. Żółta plama zwana fluoresceiną jest wkraplana do oczu w celu sprawdzenia filmu łzowego i zbadania rogówki. Z pozoru jest to drobnostka, ale może ona powodować naprawdę wiele problemów, więc nie wolno tego lekceważyć.

2. Twoje oczy są zbytnio przekrwione

Zaczerwienienie oczu nie musi zwiastować czegoś złego. Jedni mogą mieć zaczerwienione gałki oczne z powodu alergii, co zupełnie mija się z celem wizyty u okulisty, podczas gdy inni rzeczywiście mogliby się do niego zgłosić.może nie być oznaką niczego poważnego. Warto, jednak wiedzieć, że zaczerwienienie może być oznaką suchości lub stanu zapalnego wpływających na zewnętrzną, lub wewnętrzną stronę oczu. Nagła jasnoczerwona plamka może wskazywać na pęknięte naczynie krwionośne, które zwykle nie jest niepokojące, ale staje się problemem w przypadku nawrotu. Zaczerwienienie, któremu towarzyszy ból, musi zostać ocenione przez okulistę. Ocena obejmuje ocenę wzroku i badanie lampą szczelinową, ale może również obejmować badanie rozszerzonego ciała. Tego, również nie powinieneś lekceważyć. Pamiętaj, że chcąc odwiedzić lekarza nie musisz fatygować się osobiście. Możesz umówić się na e-wizytę. Takie oferty z pewnością znajdziesz po wpisaniu w wyszukiwarkę prostych, przykładowych fraz takich, jak Okulista – Warszawa.

3. Odczuwasz ucisk w oczach oraz intensywne bóle głowy

Udając się na wizytę w celu sprawdzenia tych objawów należy ocenić ciśnienie w oku, aby upewnić się, że nie ma oznak jaskry. Bardzo często intensywne bóle głowy oraz zbyt wysokie i bolesne ciśnienie w oku nie są oznaką problemu z oczami, ale mogą być niewykrytym problemem neurologicznym lub związanym z zatokami. Jaskra jest stanem zagrażającym wzrokowi, często związanym z podwyższonym ciśnieniem w oku, ale jest to bardzo trudne do wykrycia. Osoba nie ma objawów jaskry, dopóki choroba nie jest zaawansowana i chory nie jest zagrożony utratą wzroku.

0 Komentarz

Podobne