Strona główna » Leczenie kanałowe – kiedy leczyć?

Leczenie kanałowe – kiedy leczyć?

od dev4
dentysta

W dawnych czasach nieodwracalnie uszkodzona miazga zęba kwalifikowała do jego usunięcia – wprowadzenie leczenia kanałowego stanowiło więc prawdziwy przełom, który pozwolił pacjentom zachować swoje naturalne uzębienie. Kiedy leczenie kanałowe w Kielcach jest konieczne, jak przebiega cały proces i jak się na niego przygotować? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe w Kielcach?

Leczenie kanałowe w Kielcach wdrażane jest wówczas, gdy miazga zęba została uszkodzona. Jest to silnie unerwiona tkanka, dlatego w wyniku zakażenia wielu pacjentów odczuwa uporczywy ból. Zazwyczaj dochodzi do niego w wyniku zbyt głębokich ubytków próchnicowych – obecne w nich bakterie mogą się wówczas dostać do wnętrza zęba. Konieczność leczenia kanałowego w Kielcach może się również pojawić między innymi w sytuacji doznania urazu, który odsłonił miazgę lub obecności próchnicy wtórnej.

Jak przebiega leczenie kanałowe w Kielcach?

Przed rozpoczęciem leczenia kanałowego w Kielcach konieczna jest odpowiednia diagnostyka, która znacznie zwiększa skuteczność wykonywanych zabiegów oraz trwałość ich rezultatów. W tym celu wykonuje się zdjęcie rentgenowskie, dzięki któremu lekarz będzie mógł ocenić rozległość uszkodzeń oraz budowę kanałów. Następnie usuwa się próchnicę, tworzy dojście do kanałów i usuwa całą miazgę. W dalszej kolejności kanały płucze się specjalnym roztworem, który usuwa bakterie, wysusza się je i wypełnia odpowiednim preparatem, który ma na celu zapobiec rozwijaniu się zakażenia w przyszłości. Całość leczenia kanałowego w Kielcach przebiega pod znieczuleniem oraz z pomocą narzędzi, których średnica nie przekracza nawet 1 milimetra. Powodzenie leczenia ocenia się zarówno podczas jego trwania, jak i po jego zakończeniu z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń.

Ile trwa i jak się przygotować do leczenia kanałowego w Kielcach?

Jeżeli leczeniu jest poddawany tylko 1 kanał, cały proces trwa zazwyczaj około 2 godzin, a więc jest możliwy do przeprowadzenia w trakcie 1 wizyty. W przeciwnym razie lekarz zakłada tymczasową plombę, aby zabezpieczyć kanały między wizytami. Długość zabiegu jest również zależna od rodzaju zęba, a także od wybranej metody leczenia. Leczenie kanałowe w Kielcach nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Po zabiegu natomiast nie należy jeść ani pić przez około 2 godziny. Do momentu odbudowania korony nie powinno się natomiast gryźć twardych pokarmów po leczonej stronie uzębienia.

Czy leczenie kanałowe w Kielcach jest bolesne?

Obecnie stosowane znieczulenia sprawiają, że leczenie kanałowe w Kielcach jest dla większości pacjentów zupełnie bezbolesne. Lekarz przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadza szczegółowy wywiad, który pozwala mu zapewnić pacjentowi wysoki poziom komfortu. Osoby, które odczuwają silny lęk przed leczeniem kanałowym, mogą nawet odbyć go pod narkozą. Warto mieć na względzie, że zaawansowane stany zapalne mogą powodować ból podczas zabiegu, jednak zdarza się to niezwykle rzadko. Po leczeniu ząb może być natomiast wrażliwy na bodźce, dlatego należy obchodzić się z nim delikatnie.

0 Komentarz

Podobne