Strona główna » Sofa czy narożnik do salonu – co wybrać?

Sofa czy narożnik do salonu – co wybrać?

od dev4
salon

Sofy i narożniki są odpowiedzialne za stworzenie strefy relaksu w salonie. Dlatego podstawowymi kryteriami wyboru mebli powinny być konkretne cechy tych mebli, które zaspokoją potrzeby wszystkich członków rodziny. Warto przyjrzeć się bliżej domowym zwyczajom i zdecydować, co jest najlepszym wyborem pod względem funkcjonalności i aranżacji wnętrza. Dzięki odpowiedzi na to pytanie można określić wielkość mebla, materiał, system rozkładania i jego najbardziej pożądane cechy. Jak myślisz, co lepsze do salonu – narożnik czy sofa? Sprawdź ofertę i znajdź coś dla siebie  https://livingroom.pl/kategoria-produktu/sofy-i-narozniki/.

Co lepsze sofa czy narożnik do małego wnętrza?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy do małego salonu lepsza jest sofa, czy narożnik. Oba rozwiązania mają potencjał, ich zastosowanie zależy przede wszystkim od potrzeb użytkownika. Sofy mają zazwyczaj małe rozmiary, natomiast narożniki również da się takie znaleźć. Kanapa zazwyczaj jest lżejsza, co ułatwia jej przenoszenie przy przemeblowaniu. Nie zawsze musi stać pod ścianą – można ustawić ją na środku salonu, tworząc osobną przestrzeń relaksu lub oddzielając dwa obszary o różnym przeznaczeniu, a także tworząc punkt centralny aranżacji. Meble tapicerowane oprócz swoich wymiarów posiadają różne kształty, kolorystykę i wzory, dzięki czemu stają się prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Natomiast nie tylko one nadają się do małych pomieszczeń. Jeśli chodzi o maksymalne wykorzystanie przestrzeni, doskonałym rozwiązaniem może być narożnik. Sprawdzi się także przy wnętrzach, gdzie salon spełnia także rolę sypialni. Jego umieszczenie zwykle znajduje się w rogu pokoju i zawsze warto zastanowić się, czy bardziej praktyczna byłaby wersja lewostronna, czy prawostronna. Dla osób niezdecydowanych istnieją także wersje obustronne, czyli z możliwością zmiany strony w dowolnym momencie, co jest bardzo przydatne przy przemeblowaniach, czy przeprowadzkach.

Jaka tkanina do mebli tapicerowanych?

Przy wyborze mebli tapicerowanych należy zwrócić szczególną uwagę na to, czym są obite. Dobór tkaniny jest istotny z tego względu, że należy wybrać tak, aby był wytrzymały, ale również pasował do aranżacji. Test Martindale’a jest jedną z ważniejszych cech tkanin, ponieważ dotyczy to ścierania się materiału. Należy zdać sobie sprawę, że każdy ruch na tkaninie powoduje tarcie, które powoduje zużycie materiału, a co za tym idzie pogorszenie wyglądu mebli. W przypadku tkanin do użytku domowego akceptowalne wyniki to około 40 000 cykli. Drugą wartością, która pojawia się w każdej specyfikacji tkaniny, jest gramatura. W ten sposób można określić wagę jednego metra kwadratowego materiału. Im tkanina jest grubsza, tym bardziej jest odporna na uszkodzenia i wytrzyma więcej lat. Aktualnie na rynku królują tkaniny welurowe.

Posiadają często wysoką odporność na ścieranie oraz są łatwe w utrzymaniu czystości. Zazwyczaj wystarczy je przetrzeć lekko zwilżoną ściereczką. Sofy i narożniki w ekoskórze to także ciekawa opcja. Jednak należy zwrócić szczególną uwagę jakiej jest jakości. Tak więc co lepsze sofa czy narożnik w tkaninie a może ekoskórze? Każdy powinien odpowiedzieć sobie na pytania, co jest dla niego istotne i jakie cechy mebel powinien spełniać.

Co lepsze sofa czy narożnik do dużego pomieszczenia?

Co do salonu narożnik czy sofa? Aktualnie na rynku jest wiele mebli tapicerowanych dużych rozmiarów. W większych pomieszczeniach jest szersze pole manewru niż w małych. Narożniki są zazwyczaj większe od sof, przez co można je częściej spotkać w apartamentach. Większość z nich występuje z funkcją spania, więc jednocześnie nadają się do przenocowania gości. Należy zwrócić uwagę, jaki posiadają system rozkładania oraz czy mają skrzynię na pościel. Nie wszystkim użytkownikom takie funkcje są potrzebne. Wtedy wybór jest jeszcze większy. Narożniki w kształcie litery U to także ciekawa opcja, szczególnie przy dużych rodzinach. Można je zastąpić sofą z pufami, co pozwala na dowolne przestawianie i aranżowanie według aktualnych potrzeb. Wiele podnóżków posiada schowki wewnątrz, co także jest dużą zaletą.

0 Komentarz

Podobne