Strona główna » Dj czy zespoł na wesele? Co wybrać?

Dj czy zespoł na wesele? Co wybrać?

od dev4
wesele

Wesele to z pewnością niezapomniane przeżycie dla Pary Młodej oraz gości. Zgodnie z polską tradycją, powinno być ono huczne, a zabawa musi trwać do białego rana. Ważne więc jest, aby zadbać o odpowiednio dobraną muzykę. To właśnie ona przede wszystkim jest gwarantem udanego wesela, które na długo zapadnie w pamięci gości. To właśnie na Młodą Parę spada obowiązek wybrania odpowiedniej muzyki. Jednak równie ważny jest wybór, kto powinien ją zagrać. Zwykle do wyboru jest DJ lub zespół na wesele. Kogo warto więc wybrać?

DJ na wesele — czy warto?

DJ na wesele (Toruń) to obecnie najczęściej wybierana forma muzyki na wesele. DJ na weselu, w przeciwieństwie do zespołu, korzysta z komputera lub puszcza muzykę z płyt. Wielkim plusem jest fakt, że repertuar w tym przypadku jest dużo bogatszy od tego oferowanego przez zespół muzyczny. Ponadto Para Młoda może dużo łatwiej ingerować w to, jaki rodzaj muzyki na weselu będzie grany. Ponadto bogaty repertuar daje gościom możliwość wyboru piosenki dla siebie lub specjalnej dedykacji nawet tych mniej znanych piosenek.

Kolejną przewagą nad zespołem muzycznym jest cena DJ-a. Okazuje się on być bowiem dużo tańszą alternatywą. DJ na wesele (Toruń) gra sam, przez co Para Młoda nie musi martwić się o zapewnienie dodatkowych talerzyków. Co ważne, nie gra on na instrumentach ani nie śpiewa, wykonuje więc mniejszy wysiłek fizyczny. Czynniki te sprawiają, że DJ na wesele jest tańszym rozwiązaniem. Cena jest uzależniona od regionu, miejscowości, ale również popularności i prestiżu samego DJ-a.

Czy warto zatrudnić zespół na wesele?

Pomimo tego, że DJ jest tańszym rozwiązaniem, wiele osób ceni sobie muzykę graną na żywo, wykonywaną przez profesjonalną kapelę. Najczęściej w takiej sytuacji pada argument, że muzykę z płyt może puścić każdy, a nie wszyscy są w stanie zaśpiewać piosenkę. Zespół weselny z pewnością przypadnie do gustu osobom starszym. Cenią one tradycję i bawią się lepiej, kiedy muzyka biesiadna wykonywana jest na żywo przez doświadczonych muzyków. Muzyka grana na żywo ma zupełnie inny charakter niż odtwarzana przez sprzęt DJ-a. Muzycy sprzedają swoje emocje i potrafią bawić się razem z gośćmi.

Dla niektórych osób barierą nie do przeskoczenia są koszty zespołu weselnego. Należy pamiętać, że kapela to minimum trzy osoby, z których każda pobiera osobne wynagrodzenie. Można jednak zdecydować się na wynajęcie duetu weselnego, co z pewnością będzie tańsze. Znaczną przewagą zespołu jest fakt, że może grać on niemal wszędzie. Może towarzyszyć Parze Młodej podczas błogosławieństwa w domu czy w drodze do kościoła. DJ z konsoletą i komputerem nie mógłby sobie na to pozwolić.

DJ czy zespół na wesele — co wybrać?

Niezależnie od tego, na co zdecyduje się Para Młoda, bardzo ważne jest, aby oferowana muzyka trafiała w ich gusta. Nie należy opierać się wyłącznie na rekomendacjach znajomych. Ponadto należy pamiętać, że znalezienie dobrej kapeli czy DJ-a nie jest wcale łatwym zadaniem. Poszukiwania warto rozpocząć już rok lub dwa przed samym weselem. Pozwoli to na zatrudnienie muzyków lub DJ-a, którzy z pewnością trafią w gust i zapewnią niezapomnianą zabawę do białego rana.

0 Komentarz

Podobne