Strona główna » Jak działa kantor kryptowalut?

Jak działa kantor kryptowalut?

od dev4
bitcoin

Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków. Każdy, kto zapozna się z tematem, skusi się na skorzystanie z możliwości pomnożenia swoich środków, inwestując np. w Bitcoina czy Ethereum. Jeśli zaczynasz przygodę z kryptowalutami, na pewno zastanawiasz się, gdzie w ogóle możesz je kupić. Możliwości jest kilka, jednak najbardziej bezpieczny wydaje się być kantor kryptowalut. Czym jest i jak działa?

 

Kantor kryptowalut – co to?

Zanim skorzystasz z kantora kryptowalut, powinieneś wiedzieć, czym dokładnie jest. To platforma, w której możesz dokonać wymiany walut wirtualnych, korzystając z pieniędzy tradycyjnych lub cyfrowych. Możesz zarówno kupować, jak i sprzedawać kryptowaluty. Najczęściej cały proces przebiega online. Jednak w Polsce pojawiają się pomysły na stacjonarne kantory kryptowalut. Platformy, takie jak Kantor Kryptowalut na stronie https://impily.com/ gwarantują dużo większe bezpieczeństwo niż inne sposoby kupna, np. giełda czy kupowanie od osoby prywatnej (to ostatnie jest odradzane). Dodatkowym plusem kantora jest to, że transakcje przebiegają błyskawicznie. 

 

Jak działa kantor kryptowalut?

Tak naprawdę, kantory kryptowalut nie różnią się bardzo modelem działania od tych zwykłych kantorów. Jak to funkcjonuje? Właściciele danego serwisu lub punktu posiadają środki oraz proponują swoim klientom ich wymianę. Klient może zarówno kupować, jak i sprzedawać. Płatność może odbywać się za pośrednictwem walut cyfrowych lub klasycznych. Co ważne, dużym plusem tego rozwiązania jest to, że w procesie nie uczestniczą żadni pośrednicy. Transakcja odbywa się na linii klient-kantor. 

Skąd pojawiają się kursy walut? Każdy kantor polega na swoim własnym, opatentowanym systemie obliczania kursów kryptowalut. Dlatego też w różnych punktach możesz zobaczyć różne wartości kursów. Pozostaje jeszcze różnica między wartością kupna a sprzedaży. Jest to tak zwany spread, czyli zarobek kantoru. Część platform pobiera dodatkowo prowizję od transakcji oraz wypłat. 

Jak kupić kryptowaluty w kantorze?

Zakup kryptowalut przez kantora to najprostszy i najbardziej bezpieczny sposób. Aby wejść w posiadanie waluty wirtualnej, załóż konto w wybranym kantorze oraz wpłać wybraną kwotę pieniędzy. Jeśli nie posiadasz jeszcze żadnych kryptowalut, nie masz się o co martwić. Możesz wpłacić również złotówki. Następnie wybierz kryptowalutę, która Cię interesuje oraz określ wolumen, który chcesz kupić. Kiedy zrealizujesz transakcje, środki trafią na Twoje konto. Ta opcja jest najmniej skomplikowana, dlatego wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla osób początkujących. 

 

Wybór kantora kryptowalut – na co zwrócić uwagę?

Zanim wybierzesz kantor kryptowalut i wpłacisz tam swoje pieniądze, powinieneś rozważyć kilka czynników. 

  1. Kursy kryptowalut – warto jest porównać kilka kantorów, aby dowiedzieć się, która oferta będzie najbardziej korzystana. Dzięki temu możesz zdobyć jeszcze więcej pieniędzy.
  2. Bezpieczeństwo – wbrew pozorom, to nie zysk jest najważniejszy. Każdy kantor powinien mieć dwuetapowe uwierzytelnianie, bezpieczeństwo Twoich danych oraz ochronę Twoich środków. Dobrze byłoby upewnić się, jakie zabezpieczenia stosuje sama witryna, tuta najlepsze będą SSL.
  3. Ilość dostępnych kryptowalut – wszyscy znamy Bitcoina, Ethereum czy Litecoina. Jednak dobry kantor powinien mieć w ofercie więcej niż te najbardziej znane kryptowaluty. 
  4. Wysokość prowizji za realizację transakcji – część kantorów pobiera prowizję od swoich klientów za przeprowadzenie transakcji oraz wypłatę środków. Jest to dość często spotykana praktyka. Zaleca się dokładne przeanalizowanie tabeli z opłatami.
  5. Obsługa klienta – wbrew pozorom jest to bardzo ważny aspekt działania kantora kryptowalut. Powinna być dostępna praktycznie cały czas i być nastawiona na rozwiązanie Twojego problemu. Brzmi to jak banał jednak nie zawsze te standardy są spełniane. 

 

FAQs – najczęściej zadawane pytania

  • Czy kupowanie kryptowalut w kantorze jest bezpieczne?

Jeśli kantor zapewnia bezpieczeństwo, czyli posiada dwuetapowe uwierzytelnianie, zabezpieczenia witryny SSL, nie masz się o co martwić.

  • Czy mogę kupić tylko Bitcoina?

Nie. Masz do dyspozycji dużo innych kryptowalut, takich jak Litecoin czy Ethereum.

 

0 Komentarz

Podobne