Strona główna » Kredyty dla firm – jakie są rodzaje?

Kredyty dla firm – jakie są rodzaje?

od dev4
kredyt

Będąc przedsiębiorcą, w swoim życiu codziennym często spotykasz się z różnymi wyzwaniami. Każdy dzień przynosi nowe możliwości, ale i problemy. Uporanie się z nimi często nie jest łatwe, Szczególnie w przypadku, kiedy niezbędne są środki pieniężne. Na szczęście, jako właściciel przedsiębiorstwa posiadasz kilka możliwości pozyskania funduszy. Jakie są najlepsze kredyty dla firm?

Czym jest kredyt dla firm? 

Zanim zdecydujesz się na taką formę wsparcia, dobrze byłoby, abyś wiedział, czym tak dokładnie są kredyty dla firm. To środki, które trzymasz tylko od banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej. W każdym przypadku zawierana jest odpowiednia umowa, ustalona zostaje wartość oprocentowania, sposób ewentualnego zabezpieczenia, odpowiednie dla siebie terminy spłaty oraz kwotę miesięcznych rat.

 

Przed wydaniem decyzji o przyznaniu środków oceniana jest zdolność kredytowa firmy oraz Twoja. Banki poproszą również o historię kredytowa, aby oszacować ewentualne ryzyko niewywiązania się z umowy z Twojej strony.

 

Kredyty dla firm – rodzaje

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kredytów dla firm. Jednym z najpopularniejszych rodzajów są obrotowe, czyli przeznaczone do uregulowania bieżących opłat związanych z prowadzeniem działalności. Mogą to być rachunki za prąd, wodę, lokal czy koszty pracownicze. Zazwyczaj ten rodzaj wiążę się z umową krótko- lub średnioterminową, a termin spłaty nie przekracza roku. Jakie są kredyty dla firm podobne do obrotowego? 

Kredyt krótkoterminowy w rachunku bieżącym, czyli inaczej możliwość stworzenia debetu na rachunku firmowym. Bank automatycznie pobiera od Twojej firmy pożyczone pieniądze, gdy klient opłaci fakturę lub rachunek za pomocą przelewu bankowego. Jest to najlepszy kredyt dla firm, które mają chwilowe trudności z płynnością finansową i wiedzą, że w przyszłym miesiącu wpłyną środki.

 

Karta kredytowa dołączona do rachunku firmowego to dobra alternatywa dla kredytu. Posiadając taką kartę, możesz korzystać z niej w sytuacjach kryzysowych. Pieniądze dostępne w ramach umowy są do Twojej dyspozycji przez cały czas, nie musisz wydawać całej kwoty od razu. Może to być Twoje koło ratunkowe, które będzie czekać na właściwy moment. Wiele banków oferuje atrakcyjne oprocentowanie, zależne od wykorzystanej kwoty. 

 

Kredyt hipoteczny to rodzaj zabezpieczony nieruchomością. Dla banku jest to bardzo wygodne, dla Ciebie może powodować presję. Zazwyczaj udziela się go na najkorzystniejszych warunkach, ponieważ ryzyko utraty pieniędzy przez bank jest bardzo mało prawdopodobne. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na zakup nieruchomości, biura, lokalu przeznaczonego na wynajem lub inwestycję w działkę budowlaną.

 

Kredyty na rozwój firmy 

Być może, nie potrzebujesz pieniędzy na bieżące wydatki, a chciałbyś inwestować w dalszy rozwój swojej firmy. Jeśli potrzebujesz nowego sprzętu, większego lokalu czy specjalistycznych szkoleń, to instytucje finansowe mają kilka propozycji. Jakie są kredyty dla firm, z których pieniądze możesz przeznaczyć na inwestycje? 

Kredyt inwestycyjny, czyli najpopularniejszy rodzaj przeznaczony na rozwój działalności. Charakteryzuje go 60-miesięczny okres spłaty oraz bardzo wysoka, górna granica. Kwota, jaką otrzymasz, zależy od Twoich potrzeb, ale również zdolności kredytowej. Również dużo do powiedzenia ma sama instytucja finansowa. To ona decyduje o tym, jak bardzo potencjalnie dochodowa będzie Twoja inwestycja. Wiele banków oczekuje wkładu własnego w wysokości około 30% wartości inwestycji.

Kredyt na start to dobre rozwiązanie dla osób, które mają bardzo dobry pomysł, lecz nie starcza im środków – być może, do nich należysz. Banki przyznające ten rodzaj finansowania nie oczekują od przedsiębiorstwa wielu miesięcy doświadczenia. Możesz dostać ten kredyt dla firm w Warszawie, Gdańsku, Toruniu, a nawet przez internet i to bez długoletniej działalności. Pamiętaj jednak, aby Twój biznesplan został sporządzony z najwyższą precyzją – tylko to może przekonać bank, aby przyznał Ci finansowanie.

0 Komentarz

Podobne