Strona główna » Jak pogoda wpływa na gospodarkę?

Jak pogoda wpływa na gospodarkę?

od dev4
pogoda

Są tacy, którzy radują się niesamowitym spokojem burzy, a inni rzucają się w poszukiwaniu schronienia. Niezależnie od osobistych poglądów, wpływ pogody na gospodarkę jest stosunkowo wysoki. Czy te efekty są pozytywne, czy negatywne? Cóż, to zależy. W świetle historii ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak susza w Kalifornii, powodzie w Teksasie i rekordowe opady śniegu na północnym wschodzie, zła pogoda może wpłynąć na gospodarkę na wiele sposobów.

Pogoda a gospodarka

 

1. Utracona produktywność

Poważne burze uniemożliwiają wielu pracownikom zgłaszanie się do swoich miejsc pracy, a to może spowodować znaczne spadki przychodów w okresie niepogody, a nawet znacznie dłużej. Co więcej, aktywność konsumentów jest zwykle tłumiona podczas ekstremalnych zjawisk pogodowych. Niewiele osób przegląda internet i robi zakupy podczas dużych opadów śniegu lub deszczu. Dlatego często obserwujemy ogromne straty w sprzedaży i przychodach.

2. Wzrost sprzedaży

Ekstremalne warunki pogodowe mają tendencję do wzbudzania strachu wśród ogółu społeczeństwa. Typowe zachowania w odpowiedzi na niebezpieczne prognozy obejmują napełnianie zbiorników gazu i zaopatrywanie się w niezbędne artykuły, takie jak nie psująca się żywność, woda, latarki i baterie, w przypadku awarii zasilania. Chociaż takie zachowania mogą wpompować znaczne pieniądze w lokalne gospodarki, efekt ten jest zwykle tymczasowy. Firmy ubezpieczeniowe również widzą większą aktywność w następstwie ekstremalnych zjawisk pogodowych, ponieważ ludzie martwią się, „co by się stało”, gdyby im się to przydarzyło. Rada Ubezpieczeń Teksasu niedawno poinformowała, że mniej niż połowa właścicieli domów dotkniętych powodzią w Teksasie ma plany ubezpieczenia swoich domów. Po tym tragicznym wydarzeniu firmy oferujące polisy na wypadek powodzi mogą bardzo dobrze zauważyć wzrost zainteresowania.

3. Zachęcaj do innowacji

Ekstremalne warunki pogodowe mogą również zainspirować firmy do wprowadzania innowacji w ramach przygotowań na przyszłe wydarzenia. W sezonie zimowym popularne produkty to łańcuchy śniegowe do opon samochodowych i dmuchawy do śniegu do szybkiego odśnieżania. W oczekiwaniu na tornada i huragany, innowatorzy opracowali produkty, takie jak żaluzje huraganowe, drzwi, które mogą wytrzymać silny napór wiatru i betonowe ściany.

4. Radzenie sobie ze szkodami

Pogoda dla rolnika może spowodować wiele szkód i wymagają dużych nakładów finansowych na odbudowę. Wysiłki i koszty odśnieżania, rehabilitacji i naprawy. Niektórzy ekonomiści szacują, że niedawne powodzie spowodowane ulewnymi deszczami w niektórych częściach Teksasu kosztowały od 200 do 550 milionów dolarów. Koszt ten odpowiada za uszkodzenia fizyczne, a także utratę produktywności i przychodów.

5. Ostrożne postawy

Co się dzieje, gdy prognozy są nieprawidłowe? Podczas gdy meteorolodzy są bardzo wykwalifikowani, a technologia stale się rozwija, prognozy wciąż są przewidywaniami na przyszłość. Nie ma gwarancji dokładności, a jeśli chodzi o pogodę, rzeczy mogą się bardzo szybko zmienić. Ale kiedy się do tego sprowadza, ludzie nienawidzą, gdy mówi się im coś złego. Tak więc, gdy społeczności są instruowane, aby podjąć znaczące środki ostrożności w obliczu zbliżających się warunków pogodowych, a warunki nigdy nie nadejdą, ludzie często nie są, delikatnie mówiąc, zadowoleni. Ten rodzaj niezadowolenia może prowadzić do ogólnego poczucia nieufności, zwłaszcza w odniesieniu do tego, dokąd trafiają ich cenne pieniądze z podatków. Może to również prowadzić do tego, że ludzie nie słuchają władz, gdy następnym razem przewiduje się ekstremalną pogodę, co prowadzi do bardziej kosztownych szkód lub prac porządkowych.

 

Istnieje wiele różnych czynników, które pokazują jak pogoda wpływa na gospodarkę. Niektóre z tych efektów są pozytywne (zachęcanie do innowacji i tworzenie miejsc pracy), inne zaś negatywne (utrata produktywności). Niezależnie od tego, czy huragan uderzy lub zmieni kurs w ostatniej chwili, czy będziesz podekscytowany wielką burzą lub zapadniesz w stan hibernacji, aż się skończy, czy też dostaniesz dzień wolny lub zostaniesz wezwany na dodatkowe godziny, gospodarka prawdopodobnie odczuje wpływ.

 

0 Komentarz

Podobne