Strona główna » Jak pozyskiwać leady sprzedażowe?

Jak pozyskiwać leady sprzedażowe?

od dev4
statystyki

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa niedziałające aktywnie w internecie to przedsiębiorstwa marnujące swoją szansę na rozwój. Generowanie leadów sprzedażowych (z języka angielskiego: lead generation) jest nie tyle przydatnym narzędziem w ekspansji online, ile celem wręcz firm samym w sobie. Pod tym pojęciem kryją się po prostu dane kontaktowe osób prywatnych oraz innych firm, które mogłyby być zainteresowane oferowanymi produktami czy usługami, albo nawet podjęciem współpracy.

Dzięki danym kontaktowym możesz, najprościej mówiąc, skontaktować się z potencjalnym klientem i przekonać go do skorzystania z Twojej oferty. Czyli innymi słowy, leady sprzedażowe mają prowadzić do zwiększenia zysków z prowadzonej przez Ciebie działalności. W jaki sposób się do tego zabrać, jak generować leady sprzedażowe?

Stwórz profil Twojego idealnego klienta

Możesz się zastanawiać: „a po co mam to robić?” To właśnie dzięki profilom idealnych klientów trafisz ze swoim przekazem do ludzi, którzy naprawdę mogą być zainteresowani tym, co masz do zaoferowania. W jaki sposób stworzyć taki profil? Przede wszystkim musisz wiedzieć, kim ma być Twój odbiorca. W jakim wieku są potencjalni klienci (dzięki temu dowiesz się, z jakiego źródła skorzystać, by do nich dotrzeć – czy to będą popularne media społecznościowe, z których głównie korzystają młodzi ludzie, czy może Twoi odbiorcy są nieco starsi, a prowadzenie działalności z aplikacji dla młodych po prostu będzie nieopłacalne). Czym się zajmują? W jaki sposób spędzają swój wolny czas? Czy preferują zakupy stacjonarne, czy może online? Im dokładniej opiszesz swojego idealnego klienta, tym lepszą strategię działań dobierzesz. A co za tym idzie – zmaksymalizujesz możliwe zyski.

Konkursy

Organizowane przez przedsiębiorstwa konkursy w internecie, to nie tylko sposób na zwiększenie świadomości istnienia marki, ale również świetny sposób na generowanie leadów. Wbrew pozorom, z takiego rozwiązania korzystają nie tylko mniejsze firmy, pragnące urosnąć, ale także te duże, już znane. Takie konkursy wyglądają w następujący sposób:

– ogłaszasz konkurs w mediach społecznościowych,

– zainteresowani muszą zrobić dwie rzeczy: po pierwsze

– zostawić swoje dane kontaktowe (czyli właśnie omawiane leady sprzedażowe), po drugie

– udostępnić na przykład post w mediach społecznościowych,

– następnie losowani są zwycięzcy, którzy otrzymują nagrody.

Takie działania w internecie daje kilka korzyści. Do najważniejszych z nich należy oczywiście pozyskanie danych kontaktowych, ale pozytywnym skutkiem ubocznym takiego konkursu będzie również zwiększenie świadomości marki oraz to, że klienci chętniej będą wracać do Twoich ofert.

Content Marketing

Jak pisał sam Bill Gates: Content is king. To znaczy, że najważniejsze jest to, w jaki sposób pozyskujesz dane kontaktowe swoich potencjalnych klientów, a nie samo ich generowanie. To, co interesuje Twojego odbiorcę to treść. Odbiorca oczekuje wysokiej jakości tekstów, łatwych w odbiorze informacji, obrazków, infografik i przyjemnego oraz szybkiego kontaktu w razie pytań. A Twoim celem jest danie mu tego wszystkiego. Tylko w taki sposób pozyskasz jego zaufanie, a co za tym idzie – zwiększysz chęć pozostawienia kontaktu do siebie. 

Newsletter

Wzorując się na powyższym, tworząc wartościowe treści, jesteś w stanie pozyskać leady sprzedażowe. Jak je wykorzystać? Świetną opcją są po prostu listy mailingowe, dzięki którym bezpośrednio kontaktujesz się z klientami, którzy zapisali się na newsletter. Wysyłając im informacje o nowych usługach czy produktach, wzywając przy tym do działania, jesteś w stanie znacznie zwiększyć zyski. Jeśli tylko będziesz trzymać się zasad content marketingu, zainteresowanych będzie coraz więcej i chętniej będą zapisywać się na Twoją listę mailingową. Będą zainteresowani następnymi produktami, usługami i promocjami. Łatwiej będzie im się z Tobą skontaktować w razie jakichkolwiek pytań, a Ty – chcąc utrzymać z nimi dobry kontakt i nie utracić leadu sprzedażowego, będziesz na nie chętnie odpowiadać.

 

 

0 Komentarz

Podobne