Strona główna » Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Jak wybrać dobrą szkołę językową?

od dev4
szkoła

Chińskie przysłowie mówi, że znajomość języka obcego jest jak posiadanie dodatkowego okna, z którego można obserwować świat. Dynamiczna współczesna rzeczywistość domaga się od nas znajomości języków obcych. Okazują się niezbędne w czasie nawiązywania kontaktów biznesowych i wakacyjnych podróży. Ich znajomość ułatwia odnajdywanie się wśród ludzi pochodzących z odmiennych kultur, umożliwia lepsze zrozumienie innych i bycie zrozumianym. Nic dziwnego, że kursy językowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Jak wybrać dobrą szkołę językową i jak najefektywniej wykorzystać czas i środki przeznaczone na naukę?

Co daje nam nauka języka obcego?

Kiedy zastanawiamy się nad tym, co daje nam nauka języka obcego, większość osób w pierwszej kolejności myśli o korzyściach zawodowych. Pracownicy, posługujący się kilkoma językami obcymi, są cenni i tym samym lepiej opłacani, niezależnie od branży. Możliwość porozumienia się z zagranicznymi kontrahentami w ich ojczystym języku pozwala tworzyć prawdziwie trwałe i potencjalnie opłacalne więzi biznesowe.

Znajomość języków obcych daje nam jednak znacznie więcej niż tylko kolejny punkt na liście umiejętności, wymienianych zwykle w CV. Możliwość komunikacji z ludźmi pochodzącymi z innych kulturowo obszarów pozwala na poszerzenie własnej perspektywy, zwiększa świadomość kulturową, ułatwia odnalezienie się we współczesnym, dynamicznym świecie. Języki obce przydadzą się podczas podróży i w czasie szukanie interesujących informacji w internecie. Jest to umiejętność, która nie tylko ułatwia, ale również wzbogaca życie.

I ostatnia, choć nie najmniej istotna kwestia – nauka języków wpisuje się idealnie w ideę uczenia się przez całe życie, nieprzerwanego inwestowania we własny rozwój. Nauka języka obcego w dorosłym wieku poprawia funkcjonowanie mózgu i sprawia, że czujemy się młodsi.

Ile trwa nauka języka?

Nauka języka obcego od podstaw do poziomu komunikatywnego jest procesem, który musi trwać odpowiednią ilość czasu. Ile trwa nauka języka obcego? Na tak postawione pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od tego, z jaką intensywnością zamierzamy się uczyć.  Różne osoby mają odmienne predyspozycje w zakresie uczenia się języków. Wiele zależy od tego, czy metoda nauczania, preferowana przez nauczyciela lub szkołę językową odpowiada stylowi uczenia się ucznia. Nie bez znaczenia jest też kwestia systematyczności i zaangażowania. Niemniej jednak, zazwyczaj osoba dorosła, rozpoczynająca naukę języka od poziomu zerowego, osiąga jego znajomość na poziomie komunikatywnym po około roku nauki (z częstotliwością jednego lub dwóch spotkań w tygodniu i oczywiście codziennym zaangażowaniem własnym, przez co najmniej 15 minut).

Czas ten można skrócić, wybierając intensywne kursy językowe, koncentrujące się właśnie na kwestiach komunikatywności. Poświęcając więcej własnego wolnego czasu na naukę i osłuchiwanie się z językiem, można zacząć rozmawiać w sytuacjach życia codziennego już po około 3 miesiącach nauki.

Jak wybrać dobrą szkołę językową?

W nauce języka obcego kluczowe znaczenie ma osoba nauczyciela i zastosowanej przez niego metody. Jak wybrać dobrą szkołę językową?  W Poznaniu dobrą opcją dla chcących uczyć się języków są kursy organizowane przez Studium Językowe UAM. Na stronie ich organizatora https://sj.amu.edu.pl znaleźć można dokładne informacje dotyczące oferty i tego, co ją wyróżnia.

Skąd wiadomo, że to właśnie jest dobra szkoła? Gwarantują to lektorzy, będący nauczycielami akademickimi oraz stosowane przez nich praktyczne podejście do kwestii językowych. Kursanci zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do tego, by jak najszybciej uzyskać poziom komunikatywny. Zajęcia odbywają się stacjonarnie lub online, w optymalnych grupach, gwarantujących przyjazną nauce atmosferę.  Kursy w formie stacjonarnej wymagają uczestnictwa w zajęciach na miejscu, raz lub dwa razy w tygodniu, jednak w okresie wakacyjnym, od lipca do września, prowadzone są również kursy intensywne. Dzięki temu po intensywnie spędzonych, językowych wakacjach, można pochwalić się znajomością zupełnie nowego języka!

0 Komentarz

Podobne