Strona główna » Powiększanie ust kwasem hialuronowym – ile się utrzymuje?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – ile się utrzymuje?

od dev4
usta

Zabiegi kosmetyczne są w dzisiejszych czasach bardzo popularne wśród kobiet. Jedną z usług oferowanych przez kosmetologów jest powiększanie ust. Warto wiedzieć jak dokładnie wygląda ten zabieg oraz ile czasu utrzymuje się powiększanie ust kwasem hialuronowym? Tego dowiesz się, czytając niniejszy artykuł. 

Powiększanie ust w Warszawie i nie tylko – co to za zabieg?

Zabieg powiększania ust polega na uwydatnieniu i nadaniu ustom pożądanego kształtu. W tym celu wypełnia się usta dobranym przez kosmetologa preparatem i wprowadza go w usta strzykawką. Dzięki temu można wyrównać asymetrię warg oraz unieść kąciki. Powiększanie ust staje się coraz popularniejsze, wiele kobiet w Warszawie przynajmniej raz wypróbowała ten zabieg na sobie. Jednym z preparatów używanych do powiększania ust jest kwas hialuronowy. Występuje on naturalnie w naszym organizmie, a jego stosowanie w tym celu jest bezpieczne. Oprócz pięknego wypełnienia warg gwarantuje on ich nawilżenie i ujędrnienie, które nie jest możliwe do uzyskania kosmetykami. 

Dlaczego kwas hialuronowy jest najlepszy do powiększania ust?

Kwas hialuronowy (hyaluronic acid) to związek z grupy glikozoamin – polisacharydów. Jest naturalnym biopolimerem o szerokim występowaniu. Występuje nie tylko u ludzi, ale także innych zwierząt i bakterii. W ludzkim organizmie jest obecny jako sól sodowa kwasu hialuronowego. Nowoczesne preparaty do powiększania ust z kwasem hialuronowym są biointegralne, biokompatybilne oraz są bezpieczne dla tkanek. Czasami niektóre produkty może różnić stężenie kwasu hialuronowego i sposób, w jaki zachowuje się preparat (np. jego konsystencja, plastyczność).

Do zabiegu warto wybrać kwas hialuronowy stworzony w oparciu o polimer PEG, ponieważ daje on wyjątkowe bezpieczeństwo zabiegu. Ma zmniejszoną wrażliwość na enzymy proteolityczne, dzięki czemu efekt będzie bardziej trwały. Posiada również bardzo dobrą zdolność stabilizacji, więc mamy pewność, że kwas nie będzie migrował w ustach po zabiegu. Technologia SXT powoduje, że kwas z czasem znikając z naszych warg, nie będzie ich deformował. Dodatkowo w preparacie z kwasem hialuronowym do powiększania ust powinna znajdować się L-prolina i gliceryna. Gwarantują one nawilżenie i miękkość ust po zabiegu. 

Jakie są wskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym?

Najczęściej na zabieg przychodzą kobiety, które mają naturalnie małe usta. Nie jest to jednak jedyna przyczyna decydowania się na powiększanie ust. Usługa będzie doskonała dla osób, które mają asymetryczne usta i pragną je wyrównać, ale także dla klientów z wargami zbyt płaskimi, z opadającymi kącikami lub posiadających nieregularny kontur. 

Powiększenie ust kwasem hialuronowym to prosty zabieg gwarantujący świetne, natychmiastowe efekty. Najpierw specjalista podaje znieczulenie o działaniu miejscowym – czasami używa się do tego celu kremu znieczulającego. Po odczekaniu około 10 minut pacjentka przestaje odczuwać miejsce znieczulenia. Wówczas lekarz za pomocą cienkiej igły wstrzykuje w usta odpowiednio dobrany preparat z kwasem hialuronowym i rozmasowuje w celu uzyskania pożądanego kształtu warg. Ilość podanego preparatu zależy od oczekiwanego efektu. Po zabiegu usta mogą być opuchnięte i ten stan może utrzymywać się do 5 dni. Czasami pojawiają się siniaki, które dość szybko znikają.

Jak długo utrzymuje się powiększanie ust? 

Jedno z najczęstszych zadawanych przez pacjentki gabinetu kosmetologicznego pytań to: ile trzyma się powiększanie ust? Większość osób cieszy się efektami zabiegu od 6 do 9 miesięcy. Czasami mówi się, że powiększone usta za pierwszym razem szybciej się wchłaniają – nawet już po 12 tygodniach. U niektórych osób faktycznie może się tak stać, jednak przy następnych zabiegach efekt utrzymuje się o wiele dłużej.

Powiększanie ust to bardzo popularny zabieg i coraz więcej kobiet się na niego decyduje. Nie zawsze musi mieć związek z drastyczną zmianą – czasem pacjentki proszą o delikatne poprawienie konturu lub asymetrii naturalnych warg. 

 

0 Komentarz

Podobne