Strona główna » Czy naczepa jest środkiem transportu?

Czy naczepa jest środkiem transportu?

od dev4
naczepa

Przedsiębiorca prowadzi działalność w formie spółki kapitałowej, kupując samochód ciężarowy z naczepą. W związku z tym ma wątpliwości, czy naczepa może zostać przyjęta jako odrębny środek trwały. Zgodnie z art. 16 sekund Art. 1 „Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych” (dalej: „Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych”) do środków trwałych zalicza się m.in.: maszyny, urządzenia i środki transportu stanowiące własność lub współwłasność podatnika, zakupione lub wyprodukowane we własnym zakresie i użytkowane po odbiorze Ukończone i zdatne do używania w dniu, w którym jest przeznaczone do używania przez okres dłuższy niż rok, do wykorzystania przez podatnika na potrzeby podatnika w związku z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą lub do oddania do używania na podstawie umowy dzierżawy, dzierżawy lub dzierżawy.

Jakie są rodzaje naczep? Firanka

Firanka (ang. firanka, niem. Tautliner) – Naczepa, której boki są zasłonięte firankami (zasłonami) do zsuwania się podczas załadunku i rozładunku. Dzięki kurtynie szybko rozładujesz towary znajdujące się w dowolnym miejscu naczepy. Ładunek przewożony w kurtynie jest zwykle mocowany za pomocą pasów do elementów konstrukcyjnych pojazdu. Jednym z rodzajów półproduktów, które przypominają zasłony, jest plandeka – często nazywana w branży „szmatą” lub „płaską krawędzią”. Nośność i rozmiar plandek niewiele różni się od firan. Różnica między tymi dwiema naczepami polega na sposobie otwierania nadwozia. W kurtynie firanka jest odsunięta na bok, a plandeka musi zostać rozwiązana i otwarta. Plandeka jest jedną z najczęściej używanych naczep do transportu, ponieważ można ją rozładować z tyłu, z boku i z góry.

Jaką naczepę wybrać? Podpowiadamy 

Najczęściej spotykane są klasyczne naczepy skrzyniowe i plandekowe. Na podwoziu tego typu naczepy znajduje się platforma z ramą stalową lub aluminiową pokrytą plandeką lub trwalszym materiałem (tworzywo sztuczne, blacha, kompozyt). Ta naczepa jest uniwersalna. Służą głównie do transportu towarów umieszczonych na paletach. Ta naczepa może być ładowana z tyłu lub z boku.

Przejdźmy do kluczowego pytania: Jaką naczepę kupić? Widać, że podział naczep jest bardzo szeroki. Dokonując wyboru, powinniśmy kierować się przewidywanym zastosowaniem naczepy. Inne będą potrzebne do transportu materiałów sypkich, inne do płynów, a jeszcze inne do materiałów podatnych na zmiany temperatury. W zależności od przeznaczenia wybierzmy coś dedykowanego do pracy, jaką ma wykonywać nasza maszyna. Po wybraniu interesującego nas sprzętu pozostaje już tylko ostatni aspekt ceny naczepy lub wywrotki. Jak się okazuje, wcale nie musi być na wierzchu. O ile sprzęt markowy i nowy może kosztować setki tysięcy złotych, o tyle sprzęt kupiony z drugiej ręki może też funkcjonować i kosztować kilka razy mniej. Warto więc rozejrzeć się za używanym sprzętem, który odpowiada naszym zadaniom i preferencjom cenowym. Do przewozu ładunków wielkogabarytowych często stosuje się naczepy platformy, gdzie ładunek nie jest zabezpieczony przed działaniem warunków atmosferycznych. Istnieje kilka głównych typów platform.

Jaką naczepę wybrać? Naczepy trailor

Dzięki rozwojowi maszyn i pojazdów służących do transportu przewóz bardzo dużych ilości towarów nawet na duże odległości nie stanowi dziś dużego problemu. Tailor naczepa specjalna montowana jest na ciągnikach siodłowych o różnym przeznaczeniu, np. do przewozu towarów stałych, cystern czy specjalnych platform. Oczywiście jedną z kluczowych kwestii przy takich naczepach jest ich trwałość i ładowność. Im lepsze te dwa parametry, tym większe możliwości ma firma spedycyjna. TRAILOR to jeden z najpopularniejszych producentów różnego rodzaju naczep w Europie, a jego autocysterny i platformy transportowe są doceniane przez wielu użytkowników. Jako profesjonaliści wiemy, że każdy pojazd lub naczepa wymaga od czasu do czasu naprawy i konserwacji. Nie można ich jednak wykonać bez elementu zastępczego. Wysokiej jakości części zamienne do naczep trailor znajdą Państwo na stronie http://klemax.pl/category/409409/trailor.html.

0 Komentarz

Podobne