Strona główna » Totalna biologia a gorączka u dziecka

Totalna biologia a gorączka u dziecka

od dev4
leczenie

Gorączka to bardzo powszechny objaw wielu dolegliwości. Jeżeli masz dzieci, zapewne od czasu do czasu musisz się z nią mierzyć. Pociechy często bowiem łapią rozmaite infekcje, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Jeżeli nie wiesz, skąd u Twojego dziecka gorączka – totalna biologia może przyjść Ci z pomocą. Warto zatem dowiedzieć się, w jaki sposób tłumaczy się przyczyny podwyższonej temperatury u najmłodszych oraz jakie zaleca postępowanie, aby się ich pozbyć.

Gorączka u dziecka – faza naprawcza konfliktu 

Jeśli interesuje Cię totalna biologia, a gorączka u dziecka jest problemem, który często męczy Twoją pociechę, musisz mieć świadomość tego, że podwyższona temperatura to tak naprawdę faza naprawcza jakiegoś konfliktu.

W ujęciu totalnej biologii choroba oraz wszelkie jej objawy są biologicznie niezbędne do tego, aby organizm mógł przetrwać. Trzeba zatem przyjrzeć się temu, co mogło spowodować konflikt. Jak się okazuje, jest to w dużej mierze zależne od tego, czy gorączka przebiega z dodatkowymi objawami, czy też bez nich.

Nie sposób nie zauważyć, że samoistne gorączki są u dzieci raczej rzadkością. Zdecydowana większość z nich doświadcza także innych symptomów, takich jak zatkane i bolesne ucho, ból gardła czy kaszel. Każdy z tych objawów musi zostać jednak rozpatrzony oddzielnie, aby można było dokładnie określić jego przyczynę oraz znaleźć rozwiązanie.

Gorączka bez dodatkowych objawów

Jeżeli martwi Cię bezobjawowa gorączka u dziecka, totalna biologia może przyjść Ci z pomocą. Okazuje się, że taki stan, któremu nie towarzyszą żadne inne symptomy, niekiedy wiąże się z chęcią uniknięcia bolesnej krytyki ze strony rodziców.

Twoja pociecha może zatem odczuwać obawę przed tym, że ukarzesz ją za coś, co już zrobiła lub za coś, co dopiero zamierza zrobić. Możliwe, że jej lęk wiąże się z tym, że jesteś dla niej zbyt surowy i wymagający. Bardzo prawdopodobne, iż Twoje dziecko może być także po prostu wrażliwe oraz wszelką krytykę odbiera źle. Jeśli tak jest, należałoby zastanowić się nad tym, dlaczego tak się dzieje.

Gorączkę bez dodatkowych objawów można traktować także jako reakcję na trudny do rozwiązania problem. Oczywiście, jego rozwikłanie wcale nie musi być obiektywnie trudne. Z jakiegoś jednak powodu dla Twojego dziecka właśnie takie jest. Jego organizm celowo zwiększa zatem swoją temperaturę, aby przygotować się na nadchodzące zagrożenie. Nie ma co się temu dziwić, bo gorączka stanowi przecież jedną z naturalnych reakcji obronnych ludzkiego ciała.

Gorączka z dodatkowymi objawami – co może ją powodować?

Jeśli Twoim problemem jest nie tylko gorączka u dziecka, totalna biologia także może udzielić Ci niezbędnych odpowiedzi. Warto zatem dowiedzieć się, co może odpowiadać za podwyższoną temperaturę z dodatkowymi objawami.

Nietrudno zgadnąć, że przyczyna zależy od konkretnych symptomów, których doświadcza pociecha. Jeśli gorączce towarzyszy zapalenie lewego ucha środkowego, czasami to oznacza, że Twoje dziecko czuje się niewysłuchane.

Być może, nie reagujesz wystarczająco mocno na podejmowane przez nie próby przyciągnięcia Twojej uwagi. Warto zatem przyjrzeć się temu, czy poświęcasz swojej pociesze odpowiednią ilość czasu. Może mówi Ci o przeżywanych trudnościach, a Ty w tym czasie rozmawiasz przez telefon lub koncentrujesz się na odpisywaniu na maile? Czasami drobna zmiana zachowania pozwala, aby dziecko poczuło się lepiej.

Jednak co wtedy, gdy gorączce towarzyszy zapalenie prawego ucha środkowego? To może być już powiązane z nieco innym problemem. Ten objaw często się rozwija, gdy dziecku brakuje akceptacji ze strony rodziców. Być może, za rzadko informujesz swoją pociechę o tym, że jest kochana. Możliwe także, iż robisz to często, ale Twoje dziecko potrzebuje słyszeć to jeszcze częściej.

Jeżeli gorączce towarzyszy kaszel, może to oznaczać, że dziecko ma potrzebę uzewnętrznienia czegoś, ale nie ma możliwości tego zrobić. Może się to wiązać chociażby z lękiem przed Twoją oceną. Warto zatem pokusić się o szczerą, a przede wszystkim nieoceniającą rozmowę.

0 Komentarz

Podobne