Strona główna » Jak ukryć karnisz? Praktyczne wskazówki

Jak ukryć karnisz? Praktyczne wskazówki

od dev4
zasłona

W zdecydowanej większości domów w oknach wiesza się zasłony i firany, które pełnić mogą zarówno funkcje ozdobne, jak i użytkowe. Takie elementy wystroju najczęściej montuje się na karniszach, jednak wiele osób poszukuje bardziej dyskretnych rozwiązań. Poniższe wskazówki odpowiedzą na pytanie, jak zamaskować karnisz, nie tracąc przy tym na walorach estetycznych, a nawet uzyskując modne i atrakcyjne uzupełnienie domowego wystroju. 

 

Jak schować karnisz pod listwą maskującą? 

Listwa maskująca karnisz to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na uzyskaniu efektownej zabudowy, dopasowanej do konkretnego wystroju wnętrz. Takie rozwiązanie, z uwagi na ogrom dostępnych wzorów, idealnie sprawdzi się zarówno w stylach tradycyjnych, jak i tych minimalistycznych. Maskowanie karnisza lub szyny karniszowej odbywa się poprzez zamontowanie pod sufitem listwy wykonanej z wysokiej jakości materiału na bazie styropianu. Dużą zaletą tego typu rozwiązań, jest możliwość zamontowania oświetlenia LED, które dodatkowo uatrakcyjni końcową kompozycję. Sam montaż nie wymaga fachowej wiedzy, dlatego każdy może wykonać go we własnym zakresie, osiągając spektakularne efekty, które wzbogaca aranżację każdego wnętrza. 

 

Listwa maskująca karnisz – którą wybrać?

Wybór dostępnych na rynku wzorów listew maskujących jest naprawdę duży, dlatego poszukiwania idealnego modelu do własnego domu mogą nie być proste. Przed zakupem warto jasno określić swoje wymagania, jak i styl konkretnego pomieszczenia. Dla wielu osób problemem nie jest znalezienie odpowiedzi na to, jak ukryć karnisz, tylko jak to zrobić, nie tracąc tym samym na walorach estetycznych. 

W przypadku tradycyjnych wnętrz można pozwolić sobie na listwę o ciekawszym kształcie, który będzie skupiał na sobie uwagę. Modele o skomplikowanej budowie sprawią, że pomieszczenie zyska na elegancji, co doskonale współgrać będzie z drewnianymi meblami o klasycznej formie. Dla pomieszczeń nowoczesnych i minimalistycznych również istnieje wiele ciekawych propozycji listew. Najlepiej wybierać te o prostej budowie, bez dodatkowych krzywizn i ozdobników. Ukrywanie karnisza za prostą listwą daje wrażenie nowoczesności i sprawia, że cała kompozycja staje się niezwykle przejrzysta i schludna. 

 

Jak zamaskować karnisz pod zasłoną?

Maskowanie karnisza zasłoną to kolejna świetna propozycja aranżacyjna, która pozwala schować szynę, na której zawieszone są firany i inne elementy dekoracyjne okna. Takie rozwiązanie może stanowić oddzielny sposób na ukrycie karnisza, ale także dopełniać zamontowaną pod sufitem listwę. Zasłony od wielu lat nie wychodzą z mody i stale pojawiają się we wszystkich stylach aranżacji wnętrz, co pozwala na znalezienie idealnego modelu do każdego domu. Chcąc ukryć karnisz, najlepiej unikać zasłon wieszanych na żabkach, a wybrać te na taśmie, które przykryją materiałem elementy konstrukcyjne. Nieco mniej dyskretną propozycją są tak zwane zasłony na szelkach bądź uszach, przez które również przeciągnąć można karnisz. 

 

Maskowanie karnisza – gdzie się sprawdzi?

Maskowanie karnisza stanowi eleganckie rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w wielu domach, a przy tym jest niezwykle proste i pozwala na osiągnięcie efektownych rezultatów, obok których trudno przejść obojętnie. Chcąc nadać wnętrzu charakteru, warto zastanowić się nad zamontowaniem pod sufitem listwy, dzięki której pomieszczenie zyska niepowtarzalny klimat. Takie elementy stanowić mogą dopełnienie aranżacyjne lub ciekawy element ozdobny, który pomoże w osiągnięciu spójnej kompozycji. Dużą zaletą listew maskujących jest fakt, że raz zamontowane, służyć będą przez długie lata, ale też w razie potrzeby i chęci zmiany na inny model, bez problemu można je usunąć i wstawić w ich miejsce nowe. Dodatkowo listwy wykonane są tak, by możliwe było ich podświetlenie, co stanowić może zarówno dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu, ale też ciekawy element ozdobny, w zależności od indywidualnych preferencji i potrzeb. Szczególnie w aktualnych trendach, listwy maskujące karnisze są niezwykle cenione i wykorzystywane w różnych stylach, takich jak te minimalistyczne, ale też te bardziej klasyczne. 

 

 

 

 

 

 

 

0 Komentarz

Podobne