Strona główna » Jaki hosting wybrać?

Jaki hosting wybrać?

od dev4
hosting

Internet raz na zawsze odmienił nasze życie. Dziś z powodzeniem służy nam zarówno do cieszenia się różnorodną rozrywką na wysokim poziomie, jak i do prowadzenia działań związanych ze sferą zawodową. Coraz więcej przedsiębiorców przenosi swoje interesy do sieci, uruchamiając sklepy online czy prezentując tam swoje portfolio oraz budując własną markę.

Niezależnie od tego, z jakiego powodu zdecydowaliśmy się na posiadanie strony www, konieczne będzie zadbanie o wszelkie kwestie techniczne, które sprawią, że będzie w pełni funkcjonalna i dostępna dla innych. Jednym z najważniejszych aspektów jest hosting – jaki wybrać, żeby był właściwy? Oto zbiór przydatnych wskazówek!

Hosting – czym właściwie jest i dlaczego odgrywa kluczową rolę?

Zacznijmy od wyjaśnienia tego, czym jest hosting. Najprościej rzecz ujmując, to usługa polegająca na udostępnianiu innym określonej przestrzeni dyskowej znajdującej się na serwerze nieustannie połączonym z siecią. W rezultacie posiadana przez nas strona jest dostępna dla innych przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Choć znajdziemy dziś na rynku wiele firm oferujących rozmaite oferty, nie wszystkie z nich są warte uwagi. Rodzi się więc zasadnicze pytanie – jaki hosting wybrać, żeby uniknąć zbędnej frustracji i problemów? Do podjęcia najlepszej decyzji konieczne będzie zwrócenie uwagi na kilka parametrów.

Pierwszy z nich to poziom ochrony danych. Serwer powinien posiadać szereg wysokiej klasy zabezpieczeń i być regularnie aktualizowany, co udaremni ataki cyberprzestępców oraz zminimalizuje ryzyko kradzieży cennych informacji.

Druga to czas, w jakim serwer działa bezawaryjnie, określany mianem uptime. Wyraża się go w procentach i zdecydowanie najlepszą ofertę stanowi ta, gdzie wskaźnik wynosi 99%. W tym przypadku rozsądnie będzie także dowiedzieć się, czy firma gwarantuje konsumentom ewentualną rekompensatę w chwili, gdy uptime spadnie poniżej wspomnianych 99%.

Jeżeli tylko mamy taką możliwość, sprawdźmy stan techniczny dysków, na bazie których pracuje serwer. Muszą bowiem funkcjonować bez zarzutu, aby to samo mogła robić nasza witryna. Nie wybierajmy hostingu oferowanego przez firmy unikające odpowiadania na pytania dotyczące kwestii związanych z rodzajem sprzętu i tym podobnych.

Hosting – jaki wybrać? Szybkość i niezawodność kluczem do zadowolenia klientów

Gdy zastanawiamy się, jaki wybrać hosting, pamiętajmy o tym, że łącze powinno być możliwie jak najszybsze. Znajduje to bowiem odzwierciedlenie w komforcie użytkowania strony, a każdy z nas dobrze wie, jak irytujące są te, które wolno się otwierają! Najlepszym wyborem będzie hosting dostosowany do potrzeb nawet tych najbardziej wymagających klientów, obejmujący technologie MySQL oraz PHP. Taka opcja okaże się strzałem w dziesiątkę zwłaszcza dla właścicieli zaawansowanych, złożonych witryn.

Jeśli towarzyszą nam wątpliwości, warto przed podjęciem decyzji skontaktować się z osobą, która zaprojektowała i stworzyła dla nas stronę internetową, by skonsultować z nią wybór hostingu. Profesjonalista podpowie, jaki spełni wymagania techniczne oraz pomoże uniknąć pomyłki.

Dodatkowym atutem oferty będzie cykliczne wykonywanie kopii zapasowej informacji umieszczanych na serwerach. To najlepszy sposób na to, by zapobiec utracie danych i jej negatywnym konsekwencjom.

Jaki hosting wybrać? Ten oferowany przez markę zapewniającą również wsparcie techniczne, na które nie musimy zbyt długo czekać. Docenimy to w kryzysowych sytuacjach, gdy dzięki temu błyskawicznie przywrócimy funkcjonalność naszej stronie.

Bardzo ważnym kryterium jest cena. Co ciekawe, sporo firm wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, którym zależy na oszczędnościach, oferując darmowy hosting. Nie dajmy się jednak zwieść i miejmy na uwadze to, że tutaj trzeba będzie się liczyć z okrojoną usługą oznaczającą przede wszystkim niski transfer, niewielką przestrzeń na dysku, liczne reklamy, a także często spotykane awarie. Lepiej będzie więc wybrać tani hosting na WordPressie, traktując to jako formę inwestycji.

0 Komentarz

Podobne