Strona główna » Najlepsze pomysły na oryginalne prezenty dla dziecka

Najlepsze pomysły na oryginalne prezenty dla dziecka

od dev4
prezent

Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka, może spędzić sen z powiek. Tym bardziej że obecnie na rynku znajduje się bardzo wiele produktów, o których marzą najmłodsi. Kolorowe reklamy, które są wyświetlane w internecie czy telewizji, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, sprawiając, że coraz trudniej sprostać wymaganiom naszych podopiecznych. Jak wybrać oryginalny prezent dla dziecka, który przypadnie do gustu każdemu przedszkolakowi, sprawiając mu wiele frajdy? Najlepiej postawić na sprawdzone rozwiązania, które będą jednocześnie bawić i uczyć najmłodszych, stymulując dzieci do kreatywnej zabawy. Dzięki oryginalnym prezentom zyskujemy prezent, który przyczyni się do równomiernego rozwoju dziecka oraz jego funkcji poznawczych.

Prezent książkowy lub gra planszowa

Jaki prezent dla dziecka będzie najbardziej uniwersalny? Odpowiednio dobrana gra planszowa lub książka, sprawią przyjemność każdemu kilkulatkowi, pod warunkiem, że będą dotyczyły ich zainteresowań. Mały fan dinozaurów z pewnością ucieszy się z książeczki poszerzającej jego wiedzę na temat tych pradawnych gadów, a każdy wielbiciel zagadek odnajdzie przyjemność w rozwiązywaniu ciekawych łamigłówek logicznych, labiryntów i rebusów w interaktywnych książeczkach i kolorowankach. Książki z serii „Nela mała podróżniczka”, „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” czy książki dla nieco starszych o przygodach Felixa, Neta oraz Niki, sprawdzą się idealnie w przypadku wszystkich dzięki, które uwielbiają dalekie podróże oraz są ciekawe świata. Ostatnio dużą popularnością cieszy się książeczka „Jesteś ważny Pinku!”, przybliżająca najmłodszym świat ich emocji i poruszająca tematy ważne dla małych czytelników.

Odpowiednia gra planszowa, również będzie stanowić kreatywny prezent dla dziecka. Zaproś do rozgrywki wszystkich członków rodziny i rozpocznij rywalizację w wyjątkowym stylu. Dla najmłodszych, którzy lubią szybką akcję, najlepsze będą szybkie rozgrywki karciane albo dynamiczne, gry planszowe, które nie wymagają od nas dużej ilości skupienia. Zależnie od wieku dziecka, powinieneś dostosować poziom gry do aktualnych możliwości twojego podopiecznego. W przypadku kilkulatków warto postawić na gry edukacyjne np. serię „Kapitan Nauka” której kolorowe obrazki zachęcają przedszkolaki do gry, stawiając przed nimi wiele wyzwań. Dla trochę starszych odpowiednie będą gry, w których można wykazać się zręcznością i sprytem, wymagające logicznego myślenia. 

Inne pomysły na oryginalny prezent

Jeżeli dobrze orientujesz się co do upodobań dziecka, postaw na tematyczny prezent, który będzie nawiązywał do dziecięcych zainteresowań. Każdego małego fana sportu zainteresują gadżety z nadrukiem ulubionego klubu piłkarskiego lub akcesoria do uprawiania sportu takie jak: zestaw do badmintona, nowa para rolek czy hulajnoga. Wszyscy kilkuletni odkrywcy chętnie skorzystają z zestawu małego naukowca, który pozwoli im przyjrzeć się z bliska otaczającemu światu przyrody oraz kosmosu. Dobrym pomysłem będzie też zakup teleskopu, lornetki czy innych akcesoriów, które obecnie możemy dostać w niemal każdym supermarkecie. Nietypowy prezent dla dziecka może stanowić również obraz zdrapka, którym później będziemy mogli przyozdobić ścianę w pokoju dziecięcym. Podobną funkcję spełnią obrazki ułożone z zestawu puzzli. Chcąc sprawić radość małej księżniczce, możemy zdecydować się na zakup modnych sukienek czy innych elementów garderoby, które świetnie podkreślą styl małej fashionistki. Dobrym pomysłem w przypadku prezentów dla dzieci będą gadżety z ich ulubionymi postaciami z kreskówek. Obecnie jedną z najpopularniejszych bajek dla dzieci jest „Psi Patrol” opowiadający o przygodach dzielnych psiaków, które nieustannie niosą pomoc pozostałym mieszkańcom miasteczka. Zestaw małego artysty to dobry pomysł w przypadku dzieci, które lubią kreatywnie się wyszaleć, możesz zdecydować się na zakup profesjonalnej sztalugi w odpowiednim rozmiarze, fartucha oraz specjalnych farb wraz z zestawem pędzli. 

0 Komentarz

Podobne