Strona główna » Polerowanie lakieru samochodowego – Jak to zrobić na własną rękę?

Polerowanie lakieru samochodowego – Jak to zrobić na własną rękę?

od dev4
lakier samochodowy

Samochody to najpopularniejsze środki transportu w dzisiejszych czasach. Są posiadane przez znaczną część społeczeństwa i w olbrzymim stopniu ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Dla jednych może to być zwyczajny sposób poruszania się, podczas gdy inni widzą w tych pojazdach coś więcej. Mowa tu o pasji i chęci utrzymania auta w doskonałym stanie, by przyciągało wzrok i satysfakcjonowało właściciela.

Jednym z najważniejszych aspektów, o których należy pamiętać, jest odpowiednia konserwacja powłoki lakierniczej. Dlaczego polerowanie lakieru samochodowego jest tak ważne oraz co potrzebne do lakierowania samochodu?

Jak uzyskać efekt lustra na samochodzie?

1. Umyj samochód

Powinieneś rozpocząć cały proces od własnoręcznego umycia pojazdu, aby uniknąć pojawienia się rys na myjni samoobsługowej. Używaj do tego specjalnych preparatów oraz ściereczek, które również zapewnią Ci to, że na lakierze nie pojawią się żadne przetarcia czy inne mankamenty. Im środek posiada w składzie agresywniejsze składniki chemiczne, tym większe ryzyko trwałego uszkodzenia karoserii auta. Jeśli masz taką możliwość, to zaopatrz się w nieco bardziej profesjonalny sprzęt, który ułatwi Ci to zadanie.

2. Użyj polerki

Umieść czysty, lekko wilgotny, specjalny materiał na tarczę polerską i nałóż umiarkowaną ilość pasty na miejsce, które chcesz spolerować. Rozprowadź produkt mechanicznym kołem, używając średniej prędkości. Kluczem jest utrzymywanie wirującej podkładki równolegle do powierzchni samochodu, aby uniknąć zawirowań. Zastosuj stały nacisk i pracuj na całej powierzchni panelu. Gdy lakier nagrzeje się, a farba stanie się ciepła w dotyku, rysy zaczną znikać. Gdy pasta z wodą zostaną wchłonięte przez materiał, przestań polerować. Przejdź do następnego fragmentu i powtórz wszystkie czynności.

3. Spłucz całość dokładnie

W razie potrzeby zatrzymaj oraz spłucz podkładkę piankową wężem lub myjką wysokociśnieniową, aby zapobiec jej nasyceniu bądź przyklejeniu mieszanki. Zewnętrzna krawędź polerki porusza się szybciej, generując więcej tarcia, niż środkowa i zwykle gwarantuje większe ryzyko podczas polerowania. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność w przypadku skomplikowanych elementów wykończenia, takich jak dysze spryskiwaczy, lusterka, emblematy czy złożone kontury zderzaków, które można polerować tylko przy użyciu zewnętrznej krawędzi podkładki.

4. Umyj samochód ponownie

Po wykonaniu powyższych poleceń umyj auto jeszcze raz. Zwróć szczególną uwagę na to, aby dokładnie spłukać pojazd. Najważniejszymi elementami będą drzwi, maska, progi, klapa bagażnika oraz nadkola. Po wszystkim wytrzyj auto suchym ręcznikiem.

5. Nałóż warstwę wosku na lakier

Nałożenie warstwy wosku na farbę pomoże zamaskować ślady zawirowań i zakryć większość pozostałych niedoskonałości na powierzchni. Zamontuj miękką podkładkę piankową na szlifierce orbitalnej i nałóż na nią mieszankę pasty woskowej. Pozostaw tylko tyle mgiełki z preparatu, aby była widoczna po wyschnięciu.

6. Dopracuj swój projekt

Gdy wosk zacznie wysychać, wyczyść pozostałe części samochodu, a następnie usuń wosk ręcznikiem z mikrofibry. W razie potrzeby nałóż specjalny preparat na odpryski i zadrapania. Przestaw samochód na światło słoneczne, aby przeprowadzić ostateczną kontrolę procesu odświeżenia powłoki.

Jak powinna wyglądać renowacja lakieru samochodowego samemu?

Chcąc zniwelować jakiekolwiek wady lakieru na Twoim aucie, powinieneś obejrzeć samochód pod kątem uszkodzeń powłoki, takich jak zadrapania lub nawet rysy. Jeśli zauważysz niewielkie zadrapanie, które dotyczy tylko lakieru bezbarwnego, możesz je naprawić za pomocą pasty do pocierania dostępnej w każdym warsztacie samochodowym. Aby pozbyć się tych drobnych rys i zawirowań, możesz to zrobić, nakładając trochę pasty na powierzchnię karoserii auta.

Odpowiednie produkty samochodowe dostępne są na rynku za naprawdę niewielkie pieniądze. Jeśli chcesz wiedzieć o tym trochę więcej, wejdź w podany link: https://sebastianbednarczyk.pl/co-jest-potrzebne-do-lakierowania-samochodu/.

0 Komentarz

Podobne