Strona główna » Wycieczka z dzieckiem do Krakowa – co warto zobaczyć?

Wycieczka z dzieckiem do Krakowa – co warto zobaczyć?

od dev4
Wycieczka z dzieckiem do Krakowa

Drugie, największe pod względem powierzchni i zaludnienia miasto Polski. Do 1795 roku stolica naszego kraju. Dzielnica żydowska tego miasta została wykorzystana do nakręcenia scen wykorzystanych później w “Liście Schindlera”. To właśnie Kraków – jeden z popularniejszych kierunków podróży wśród fanów zwiedzania i poznawania ciekawych miejsc. Miastu temu takich lokacji nie brakuje i planując wycieczkę, możesz mieć niemały problem z wyborem najciekawszych atrakcji. Szczególnie odczuwalne jest to przy wakacjach z dzieckiem. Co najlepiej zobaczyć i co zainteresuje całą rodzinę na wycieczce oraz jakie są najpopularniejsze, ale także nieznane miejsca w Krakowie? 

Ciekawe miejsca w Krakowie dla rodzin z małymi dziećmi

Niektórym się wydaje, że wycieczka z małym dzieckiem to żaden kłopot – w końcu pójdzie tam, gdzie my pójdziemy, prawda? Otóż nie do końca. Brak zainteresowania malucha miejscem, które właśnie zwiedzasz, może skutkować jego złym nastrojem, a także nieznośnym zachowaniem. Na szczęście, jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci, Kraków ma wiele do zaoferowania.

Bardzo oczywistym wyborem wydaje się pomnik Smoka Wawelskiego. W końcu którego dziecka nie zaciekawi pokaźnych rozmiarów figura znanego z bajki o Szewczyku Dratewce smoka? Stanowi ona bardzo prosty sposób na zaciekawienie dziecka całym zamkiem na Wawelu. Ten z kolei powinien zrobić wrażenie na każdym, kto widzi go pierwszy raz i to niezależnie od wieku.

Ciekawe miejsca w Krakowie to jednak nie tylko zabytki. Niosącą pełno radości propozycję stanowi krakowskie zoo. Mało które dziecko nie będzie zainteresowane oglądaniem egzotycznych zwierząt. Ogród zoologiczny w stolicy Małopolski może się pochwalić robiącą wrażenie liczbą ponad 1500 zwierząt z 250 gatunków. Szczególnie interesująca może być Żyrafiarnia.

Nie zawsze jednak “tradycyjne” miejsca rozrywki będą odpowiednie i szukając czegoś nowego, warto postawić na trochę bardziej nieznane miejsca w Krakowie. Jeśli Twoje dziecko nie ciekawi się jednak obiektami architektonicznymi i do zadowolenia potrzebuje nieco bardziej “interaktywnej” rozrywki, świetnym miejscem okazuje się być World Of My All Inspirations. WOMAI to wyjątkowe miejsce zapewniające wyjątkowe doświadczenia. Dzięki specjalnie przygotowanym wystawom dziecko może poznać możliwości zabawy jakie niesie światło – i to na wielu płaszczyznach! – a także poznać świat bez udziału najczęściej wykorzystywanego zmysłu – wzroku. 

Oczywiście w WOMAI nie znajdziemy zajęcia dla dziecka w wieku niemowlęcym, jednak jasna wystawa zaprasza do zabawy maluchy w wieku zaledwie sześciu lat. Już takie małe pociechy odnajdą sporo frajdy w świecie, w którym światło jest czymś więcej. Stanowi ona doskonałą formę zaszczepienia w dziecku miłości do nauk ścisłych – w dużej mierze fizyki i chemii.

Ciekawe miejsca w Krakowie w sam raz dla większych pociech

Jeśli w Twojej rodzinie oprócz malucha znajduje się także nieco starsze dziecko, możesz zachęcić je do odwiedzenia ciemnej wystawy WOMAI. Zalecana jest ona dla dzieci powyżej 9. roku życia. Pozwoli ona zapoznać się ze światem i podjąć się codziennych czynności w sposób, w jaki robią to osoby niewidome. Nauczy to dziecko postrzegania świata pozostałymi zmysłami i zrozumienia istoty słuchu czy dotyku.

W Womai będą świetnie bawić się dzieci w każdym wieku, ponieważ oferta muzeum jest dostosowana do różnych grup wiekowych. Nawet dorośli mogą odkryć nieznane do tej pory prawa fizyki i poznać inną stronę własnych zmysłów! Po lekcji nauk ścisłych warto udać się do Podziemi Rynku Głównego. To właśnie tam ukryte cztery metry pod powierzchnią miasta zostało muzeum prezentujące ponad 1000 lat historii miasta, ukazanej dzięki odkryciom archeologicznym. Średniowieczne traktaty, pozostałości dawnych kramów czy też cała masa pokazów multimedialnych powinny bez większego problemu wręcz zahipnotyzować starsze pociechy.

Jednak nie samą nauką żyją dzieci. Czasem warto postawić na wyjątkowe atrakcje dla dzieci. Kraków ma wśród nich na przykład… Muzeum Lotnictwa Polskiego! Liczne hangary bogate w eksponaty oraz bogata biblioteka mogą zachęcić młodszych odwiedzających do rozważenia kariery pilota, a dla wymagających nieco mocniejszych wrażeń wspaniałą okazję stanowić może symulator lotu. Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci, to Kraków ma do zaoferowania całkiem sporo. Ciekawe miejsca w Krakowie bez problemu rozdzielimy na lokacje pełne atrakcji dla młodszych, a także posiadające niezliczone walory edukacyjne, interesujące obiekty dla nieco starszych dzieci. Oprócz wymienionych propozycji powinieneś przejrzeć wszelkie pozostałe legendarne i nieznane miejsca w Krakowie, aby Twoja podróż była jak najbardziej interesująca dla całej rodziny!

Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci, to Kraków ma do zaoferowania całkiem sporo. Ciekawe miejsca w Krakowie bez problemu rozdzielimy na lokacje pełne atrakcji dla młodszych, a także posiadające niezliczone walory edukacyjne, interesujące obiekty dla nieco starszych dzieci. Oprócz wymienionych propozycji powinieneś przejrzeć wszelkie pozostałe legendarne i nieznane miejsca w Krakowie, aby Twoja podróż była jak najbardziej interesująca dla całej rodziny!

0 Komentarz

Podobne

Zostaw komentarz